Kierownik Działu Wydawnictw

  • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie jest narodową instytucją kultury. Od trzydziestu lat prowadzi szeroką działalność, polegającą, między innymi, na organizowaniu wystaw i wydarzeń performatywnych, działań edukacyjnych, oraz programu dyskursywnego i rezydencji artystycznych; działa tu kino i mediateka. Ujazdowski jest też wydawcą książek o sztuce i artystach, przewodników i katalogów wystaw, a także magazynu internetowego Obieg.
  • Aby zapewnić właściwą koordynację działań wydawniczych poszukujemy kandydata na stanowisko:
    • Kierownik Działu Wydawnictw
    • (umowa o pracę, miejsce pracy: Warszawa)

  • Zadania

    • współtworzenie i realizacja planów wydawniczych instytucji
    • koordynacja produkcji, dystrybucji i promocji publikacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
    • nadzór nad procesem wydawniczym magazynu Obieg
    • planowanie i koordynacja pracy Działu Wydawnictw, oraz zarządzanie podległymi pracownikami, nadzór nad realizacją powierzonych im zadań, prowadzenie budżetu działu
    • koordynacja współpracy Działu Wydawnictw z pozostałymi komórkami organizacyjnymi Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
    • przygotowywanie planów rzeczowych i finansowych, planów pracy i sprawozdań z wykonanych zadań
  • Wymagania
    • wykształcenie wyższe humanistyczne
    • co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy w obszarze wydawniczym
    • co najmniej 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem
    • doskonałe posługiwanie się polszczyzną i dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
    • umiejętność formułowania celów i wdrażania strategii
    • praktyczna znajomość zasad tworzenia i wdrażania planów wydawniczych
    • kreatywność, odpowiedzialność oraz umiejętność realizowania kilku projektów jednocześnie
    • wysokie zdolności organizacyjne, myślenie strategiczne i umiejętność podejmowania decyzji
    • otwartość i innowacyjność w podejściu do realizowanych zadań
    • wysoka kultura osobista, oraz zdolność do motywowania innych
  • Mile widziane
    • wiedza na temat sztuki współczesnej
    • znajomość rynku wydawniczego w Polsce i za granicą
    • doświadczenie w pracy w instytucjach kultury
  • Oferujemy
    • interesującą i różnorodną pracę, dającą możliwość współtworzenia ważnej instytucji kultury
    • własne stanowisko pracy biurko, komputer, telefon
    • pracę w Zamku Ujazdowskim, pięknym obiekcie położonym na Trakcie Królewskim, w centrum Warszawy
  • Zgłoszenia zawierające
    • CV w formacie .pdf
    • list motywacyjny
    • należy przesyłać do dnia 15 grudnia 2017 r. na adres: rekrutacja@u-jazdowski.pl
  • W  tytule wiadomości prosimy wpisać: Kierownik Działu Wydawnictw
  • Prosimy o dopisanie w aplikacji następującej klauzuli
    • Oświadczam, że wyrażam zgodę, aby Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, z siedzibą w Warszawie przy ul. Jazdów 2 przetwarzało w celach rekrutacji moje dane osobowe, podane w złożonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych na stanowisko Kierownik Działu Wydawnictw (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Jednocześnie oświadczam, iż zostałam/-em poinformowana/-y o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.
  • Jednocześnie zastrzegamy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty.