zapowiedź powieści artystycznej

Alex Cecchetti
Tamam Shud

Po dwóch latach od rozpoczęcia projektu artystycznego zainicjowanego przez The Book Lovers w kwietniu 2018 zostanie opublikowana powieść Alexa Cecchettiego Tamam Shud.

Sześć epizodów, w ramach których odbywały się performanse, spacery po ogrodzie, seminaria poezji i wystawa stworzyły fabularną strukturę. Znalazły w niej swoje miejsce obiekty i dzieła sztuki służące rozwiązaniu kryminalnej zagadki, jaką jest tajemnicza śmierć głównego bohatera. Projekt artystyczny i powieść są związane z historią, która wydarzyła się naprawdę, dla rozwiązania której kluczowy jest skrawek papieru znaleziony w kieszeni ofiary, pochodzący ze zbioru perskiej poezji Rubáiyát. Teraz, kiedy powieść doczekała się publikacji, artysta zaprasza do czytania, doświadczania.

Śniłem o jeziorze, i wiem, że były w nim ryby, chociaż nie widziałem żadnej. Powiedziała: skacz, jej głos brzmiał jak głos ptaka, wiem, że brała lekcje od papug. Powieść napisana przez artystę jest jak sen, jest pełna metafabuły i wygląda jak waniliowe mille-feuille.

język: angielski
projekt graficzny: Jakub de Barbaro
wydawca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Sternberg Press

Publikacje a