Kierownik Działu Zbiorów

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie jest narodową instytucją kultury. Od trzydziestu lat prowadzi szeroką działalność, polegającą, między innymi, na organizowaniu wystaw i wydarzeń performatywnych, działań edukacyjnych, spotkań i dyskusji oraz rezydencji artystycznych; działa tu kino i mediateka. Ujazdowski jest też wydawcą książek o sztuce i artystach, przewodników i katalogów wystaw, a także magazynu internetowego Obieg.

Miejsce pracy: Warszawa
Zadania
  • Zarządzanie zbiorami CSW, w tym w szczególności :
    • zapewnienie właściwej organizacji wewnętrznej magazynów zbiorów
    • prowadzenie ksiąg inwentarzowych dla własności i depozytów oraz ewidencji zbiorów niezinwentaryzowanych
    • nabywanie i przyjmowanie dzieł do zbiorów
    • udział w skontrum zbiorów
    • obsługa wypożyczeń dzieł z Kolekcji CSW na zewnątrz
  • nadzór nad funkcjonowaniem Biblioteki CSW
  • koordynowanie współpracy z innymi instytucjami i organizacjami w zakresie wymiany i rozwoju Biblioteki
  •   kierowanie pracą działu i zarządzanie jego pracownikami
  •   tworzenie rocznych planów rzeczowych i finansowych działu
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk humanistycznych lub nauk społecznych,
  • min. 3 lata doświadczenia w pracy na kierowniczym stanowisku o podobnym charakterze,
  • znajomość tematyki związanej z profilem Muzeum,
  • znajomość regulacji prawnych związanych z działalnością muzeów w tym m.in. aktualnych przepisów dotyczących ewidencjonowania, przechowywania, przenoszenia i konserwacji zbiorów w muzeach polskich
  • umiejętność stosowania i interpretowania aktów normatywnych oraz obowiązujących przepisów regulujących procedury postępowania przy realizacji zadań Działu
  • dobra znajomość programów do ewidencji zbiorów oraz zagadnień związanych z digitalizacją
  • doświadczenie (min.3 lata) w zakresie:
    • organizacji procesu pozyskiwania zbiorów w Polsce i zagranicą
    • ewidencjonowania i udostępniania zbiorów
    • przygotowywania publikacji dotyczących zbiorów
  • umiejętność pracy w zespole i organizacji pracy zespołu
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • kreatywność, inicjatywa i zaangażowanie, odpowiedzialność i terminowość
  • etyka zawodowa i profesjonalizm w podejmowanych działaniach
  • niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego
  • Mile widziane
  • uprawnienia konserwatorskie

  • Oferujemy
  • pracę w Zamku Ujazdowskim, historycznym obiekcie położonym na Trakcie Królewskim, w centrum Warszawy
  • pracę w różnorodnym, dynamicznym zespole przy interesujących, artystycznych, edukacyjnych i partycypacyjnych projektach;
  • możliwość stałego kontaktu ze współczesnymi artystami, twórcami i z ekspertami z branży artystycznej i twórczej z kraju i z zagranicy
  • możliwość realizacji własnych pomysłów i projektów edukacyjno-artystycznych
  • bezpłatny wstęp na wystawy i do kina

Zgłoszenia w postaci CV i listu prosimy wysyłać na adres: rekrutacje@u-jazdowski.pl do dnia 31/01/2023 r.
Prosimy o dopisanie w aplikacji następującej klauzuli: Oświadczam, że wyrażam zgodę, aby Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, z siedzibą w Warszawie przy ul. Jazdów 2 przetwarzało w celach rekrutacji moje dane osobowe, podanezłożonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych na stanowisko Kierownika Działu Zbiorów (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018, poz. 1000). Jednocześnie oświadczam, iż zostałam/-em poinformowana/-y o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również , że podanie tych danych było dobrowolne.

  • Informujemy, że odpowiemy jedynie na wybrane oferty.