Koordynator/Koordynatorka projektów artystycznych

  • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie jest narodową instytucją kultury, miejscem tworzenia i prezentacji sztuki współczesnej we wszystkich jej przejawach. Na program składają się wystawy, warsztaty edukacyjne, performans, koncerty muzyczne, projekcje filmowe, a także wykłady i seminaria. Prowadzona jest również działalność wydawnicza.Ujazdowskim działa też kino i międzynarodowy program rezydencji artystycznych.
  • Aby zapewnić sprawną i profesjonalną produkcję naszych wydarzeń artystycznych, w tym realizację programu kina, poszukujemy kandydata na stanowisko:
  • Koordynatora/Koordynatorki projektów artystycznych
  • Kino w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski to unikalne kino, w którym stale można zobaczyć filmy eksperymentalne, filmy tworzone przez artystów, jak i starannie wybrany program z dostępnych w dystrybucji filmów studyjnych i gatunkowych.
  • Specjalista koordynuje realizację programu filmowego oraz pracę kina, a także wspomaga realizację wystaw oraz działań performatywnych organizowanych przez Ujazdowski od momentu ich planowania, poprzez produkcję, aż do rozliczenia i ewaluacji.
  • Zadania
    • realizacja programu kina w ścisłej współpracy z jego kuratorem, w szczególności przez utrzymywanie kontaktu z dystrybutorami
    • zdobywanie licencji na pokazy oraz nadzór nad obiegiem kopii filmowych
    • nadzór nad bieżącą działalnością kina
    • koordynacja specjalnych wydarzeń w kinie, w szczególności:
      • sporządzanie i przestrzeganie harmonogramów realizacji projektów
      • sporządzanie kosztorysów, bieżąca kontrola finansowa, rozliczanie projektów i nadzorowanie realizacji wypłat określonych w umowach z kontrahentami (w porozumieniu z działem finansowo-księgowym)
      • negocjowanie i przygotowywanie umów
      • utrzymywanie kontaktu z artystami, realizatorami, producentami, technikami, wykonawcami i innymi partnerami zewnętrznymi biorącymi udział w przedsięwzięciach Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
      • stosowanie się do wymagań prawa zamówień publicznych (w porozumieniu ze specjalistą ds. zamówień publicznych)
      • ścisła współpraca z kuratorami i innymi pracownikami Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaangażowanymi w realizację projektu
  • Wymagania
    • wykształcenie co najmniej średnie
    • doświadczenie w pracy organizacyjnej (czyli produkcja projektów od momentu planowania, poprzez realizację zadań, aż do etapu rozliczenia)
    • mile widziane doświadczenie w pracy w dziedzinie animacji kultury, szczególnie przy organizacji wydarzeń filmowych i w pracy w kinie
    • dużym atutem będzie znajomość specyfiki pracy w instytucji kulturalnej
    • język angielski na poziomie komunikatywnym (swobodna komunikacja werbalna, sprawne pisanie e-maili, rozumienie tekstów pisanych na poziomie wysokim)
    • doskonała znajomość pakietu MS Office (Excel, Word)
    • poszukujemy osoby, która świetnie radzi sobie w pracy zespołowej i posiada bardzo dobrze rozwinięte umiejętności komunikacji i negocjacji, potrafi samodzielnie rozwiązywać problemy, organizować swoją pracę i dobrze radzi sobie w sytuacjach stresowych
  • Oferujemy
    • interesującą i różnorodną pracę w ramach pełnego etatu dającą możliwość współtworzenia ważnej instytucji kultury
    • możliwość bezpłatnego udziału we wszystkich wydarzeniach artystycznych w instytucji oraz zniżek pracowniczych
    • własne stanowisko pracy biurko, komputer, telefon
    • pracę w Zamku Ujazdowskim, pięknym obiekcie położonym na Trakcie Królewskim, w centrum Warszawy
  • Zgłoszenia zawierające
    • CV format pdf
    • list motywacyjny
  • należy przesyłać do dnia 12/07/2019 na adres: rekrutacje@u-jazdowski.pl
  • W tytule wiadomości prosimy wpisać: Koordynator projektów artystycznych
  • Prosimy o dopisanie w aplikacji następującej klauzuli:
    • Oświadczam, że wyrażam zgodę, aby Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, z siedzibą w Warszawie przy ul. Jazdów 2 przetwarzało w celach rekrutacji moje dane osobowe, podane w złożonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych na stanowisko Koordynator projektów artystycznych (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018, poz. 1000). Jednocześnie oświadczam, iż zostałam/-em poinformowana/-y o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.
  • Jednocześnie zastrzegamy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty.