Tańce połamańce/ Seria: I love this job
TAŃCE POŁAMAŃCE / SERIA: I LOVE THIS JOB (2024, 07:00), Kasia Wilk, Animoon
Przez zupełny przypadek George i Daniel trafiają na zajęcia taneczne Ruby, która ćwiczy balet. Mistrz baletu, nauczyciel Ruby, postanawia zapoznać nowych uczniów ze sztuką tańca.
I Love This Job to animowana seria 2D dla dzieci o przygodach trzech przedszkolaków- Kota Daniela, Małpy Ruby i Słonia Dżordża, którzy odkrywają tajniki różnych zawodów, od hydraulika do paleontologa oraz poznają inne zwierzęta, które te zawody wykonują. Serial ma charakter edukacyjny, napędza ciekawość dzieci na temat różnych zawodów i opowiada nie tylko o ich specyfice, ale też pokazuje jak ważna jest pasja i radość z jaką wykonuje się swoją pracę, dzieląc się przy tym swoim doświadczeniem z innymi.
Kasia Wilk jest reżyserką animacji. W roku 2012 ukończyła animację na wydziale operatorskim w PWSFTviT w Łodzi. Stypendystka niemieckiej Filmakademie Baden Württemberg. Zaraz po studiach pracowała przy tworzeniu scenografii do lalkowego filmu „Solan og Ludwig – Jul i Flakypa” w nieistniejącym już studiu Se-ma-for. Zadebiutowała animacją „Bear Me”, na podstawie której powstał jej autorski serial pod tym samym tytułem. W 2013 roku była finalistką konkursu programu trzeciego Polskiego Radia, Talenty Trójki, w kategorii film. W 2016 – 2017 współtworzyła serial „Profesor Filutek” dla internetowej strony Kwartalnika Przekrój. W 2018 i 2019 była ekspertem w PISF. W 2020 roku wraz z Animoon zrealizowała 52 odcinki serialu „Karol” dla Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W latach 2021-23 współtworzyła pierwszy sezon serialu animowanego „I love this job”. W roku 2022 była współreżyserem jednego z odcinków serii „Kajko i Kokosz” w produkcji EGo Film. W wolnych chwilach między pracą nad serialami animowanymi, Kasia zajmuje się drobnymi animacjami, pracami postprodukcyjnymi i ilustracją.