28/01/2026
spotkanie
{Na żywo}
Jan Domicz
- Zapraszamy na spotkanie z Janem Domiczem — artystą wizualnym, który w swojej praktyce korzysta z narracyjnego potencjału przestrzeni oraz jej społeczno-politycznych implikacji. Tworząc wideo, obiekty i wystawy, traktuje przestrzeń nie jako tło, lecz jako aktywnego uczestnika opowieści.
- Podczas spotkania artysta opowie o swoich realizacjach oraz o sposobach pracy z przestrzenią jako medium narracji. Punktem odniesienia będzie również prowadzony przez niego od 2017 roku quasi-kuratorski projekt „Office for Narrated Spaces”.
- Prace Jana Domicza były prezentowane m.in. w Muzeach Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Frankfurcie, Kunstverein SALTS w Bazylei oraz podczas Biennale Architektury w Wenecji. Artysta był stypendystą MKiDN i Instytutu Adama Mickiewicza, uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Wiedniu, Düsseldorfie, Poznaniu i Sienie. Jest wykładowcą na Uniwersytecie SWPS, absolwentem Städelschule we Frankfurcie nad Menem oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Reprezentowany jest przez galerię Wschód, mieszka i pracuje w Warszawie.
-
{Na żywo}
-
Co tydzień spotykamy się na żywo z artystkami, artystami, osobami artystycznymi, żeby rozmawiać o sztuce: procesach twórczych, pracach, aktualnych doświadczeniach.
-
Niektóre osoby pojawią się po raz pierwszy, inne bywały już w Centrum Sztuki Współczesnej. W tym cyklu chcemy skupić uwagę na indywidualnych postawach i praktykach artystycznych.
-
- Kolejne spotknaia:
- 04/02 — Sonia Rammer
- 11/02 — Jakub Mikurda
- 18/02 — Franek Warzywa
- 25/02 — Sticky Fingers Club
- 04/03 — Bartosz Zaskórski
- 11/03 — Karolina Gembara
- 18/03 — Linda Lach
-
- Wydarzenia {Na żywo} nagrywamy tylko w celach archiwalnych. Trafiają do Mediateki, gdzie zainteresowane osoby mogą obejrzeć je online. Aby uzyskać dostęp do nagrania, prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy: mediateka@u-jazdowski.pl.
- Zależy nam, by Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski było dla każdego. Abyśmy mogli dostosować wydarzenie do Ciebie i Twoich potrzeb, prosimy, skontaktuj się dostępnosc@u-jazdowski.pl najpóźniej w poniedziałek poprzedzający dane spotkanie.
Zobacz także
Dziś w U–jazdowskim