7 października 2023 i po. Kulturowy antysemityzm?
-
jest artystką multidyscyplinarną i doktorantką na University of the Arts London College of Communication. Uzyskała tytuł magistra grafiki artystycznej na Uniwersytecie Middlesex oraz tytuł licencjata w zakresie projektowania mody w Shenkar College of Engineering and Design w Tel Awiwie. Od ponad 10 lat robi karierę w Londynie jako projektantka mody i dyrektor artystyczna. W swoich projektach wykorzystuje krawiectwo tekstylne, performans i media cyfrowe. Od kilu lat realizuje własny projekt doktorancki, w którego ramach tworzy Golemy, łącząc doświadczenie akademickie z praktyką artystyczną. Prace te były prezentowane w trakcie wielu konferencji akademickich i wystaw w Wielkiej Brytanii. W trakcie dyskusji Maya opowie o nieoczekiwanych zdarzeniach związanych właśnie z tymi pracami.
-
urodził się w Filadelfii w USA. W 1982 roku został powołany do izraelskiej armii, walczącej z terrorystami w Libanie. To wtedy zaczął malować. Przyjaciel ofiarował mu szkicownik i zestaw akwareli. Dzięki malowaniu udało mu się uwolnić uczucia i emocje. W 1985 roku podjął decyzję o podjęciu studiów w School of Visual Arts w Nowym Jorku oraz w Parsons School of Design pod kierunkiem Simona Dinersteina. Był również studentem Marca Klionsky’ego. W latach 90. jego prace zdobyły wiele nagród i stał się artystą „sprzedającym się”, przez co mógł całkowicie skupić się na sztuce. W 1996 roku podjął pracę w branży bezpieczeństwa wewnętrznego i zwalczania terroryzmu. Ostatnio powrócił do malarstwa. Od 2020 roku brał udział w kilku wystawach i prelekcjach, między innymi Sztuka w cieniu terroru. Pracuje i wystawia w USA oraz Izraelu.
-
-
jest niezależnym pisarzem, mentorem artystów, wykładowcą, kuratorem i konsultantem artystycznym. Publikował m.in. w „The Critic”, „Index on Censorship”, „Arts Professional”, „Open Democracy” i „Spiked”. Wraz z Agnieszką Kołek jest współkuratorem cyklu publicznych dyskusji i rozmów Napięcia kulturowe w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Określa siebie jako eklektyka otwartego na różne idee i myśli, również na nierozwiązane sprzeczności. W 2019 roku za swoj krytyczne komentarze i dowcipy na temat gender oraz głośną krytykę Unii Europejskiej został poddany ostracyzmowi przez wiele brytyjskich instytucji artystycznych.
-
-
jest artystką, kuratorką i współzałożycielką londyńskiego Passion for Freedom Art Festival. Wspierając artystów, którym uniemożliwia się wystawianie ich prac, obnaża milczenie wielu i podważa dobre samopoczucie lokatorów „bezpiecznych przestrzeni”. Przeżyła atak terrorystyczny w Kopenhadze w 2015 roku. Po zamachu kontynuowała spotkanie na temat sztuki i bluźnierstwa, mówiąc: „Oni nie tylko chcą nas zabić. Chcą też, żebyśmy przestali rozmawiać i właśnie dlatego powinniśmy kontynuować”.