08/04/2017
koncert
Bocian Records
Dror Feiler
Anton Lukoszevieze
Norbert Moslang
Joachim Nordwall
- {Wydawcy}
- Niezależna scena muzyczna to jedno z najciekawszych zjawisk o charakterze artystycznym, ekonomicznym i kulturowym w polskiej sztuce współczesnej. Niezależne wydawnictwa muzyczne i artyści z nimi związani tworzą odrębne wizje muzycznego eksperymentu oddolnie, w większości bez wsparcia instytucjonalnego. To niezwykle dynamicznie rozwijające się zjawisko jest kontrpropozycją wobec zinstytucjonalizowanej kultury oficjalnej i komercyjnego rynku muzycznego. Projekt ma pokazać i rozpowszechnić zjawiska i postawy twórcze odzwierciedlające ewolucję oraz stan polskiej sceny niezależnej. To swoista konfrontacja tradycji i nowoczesności, prezentująca szerokie spektrum muzycznych gatunków, a także praktyk i technik wykonawczych.
- Bocian Records
- Niezależna oficyna płytowa skoncentrowana na muzyce eksperymentalnej oraz sound art’cie, założona w 2009 roku. W katalogu wydawnictwa znajduje się kilkadziesiąt albumów wydawanych w formie płyt analogowych, których nakład z reguły nie przekraczają 300 egzemplarzy. Wśród najgłośniejszych znajdują się miedzy innymi płyta Konrada Smoleńskiego. Jego projekt „Everything Was Forever, Until It Was No More” to wieloelementowa instalacja dźwiękowa, nawiązująca do wizji maszynowego, futurystycznego świata. Praca została zaprezentowana na 55 Biennale Sztuki w Wenecji (2013), a następnie na nowo zaadoptowana na potrzeby wydania płyty i opublikowana przez Bocian w roku 2015. 8 kwietnia ukaże się inna płyta z dokumentacją dźwiękową z Biennale w Wenecji – „Spectral Arrows” australijskiego artysty Marco Fusinato. Katalog wytwórni zawiera światowe sławy współczesnej muzyki, a także polskich artystów, takich jak Konrad Smoleński, Robert Piotrowicz, Anna Zaradny, Wojciech Bąkowski/ Niwea i innych. Autorami okładek są tacy artyści, jak Kama Sokolnicka, Wojciech Bąkowski, Anna Zaradny, Igor Omulecki, Marco Fusinato, David Gaskhart, Tomasz Mirt. Wytwórnia miała swoje prezentacje (tzw. showcase) podczas imprez w Nowym Jorku (Issue Project Room / Unsound Festiwal) i w Meksyku. Prezentacja w Warszawie jest kolejnym showcasem tego wydawnictwa.
- Artyści
- Dror Feiler
- Urodził się w 1951 roku w Tel Avivie. Mieszka i pracuje w Sztokholmie. Kompozytor, muzyk (wrzeszczący saksofonista i terrorysta komputerowy) i radykalnie lewicowy aktywista. Wiceprezydent FST (Society of Swedish Composers), Przewodniczący Svensk Music, Rzecznik Prasowy Ship to Gaza, Przewodniczący organizacji EJJP (European Jews for a Just Peace).
- Anton Lukoszevieze
- Litewski artysta urodzony w 1965 roku w Wielkiej Brytanii. Mieszka i pracuje w Londynie i Norforlk. Studiował w Royal College of Music. Wiolonczelista, improwizator i kompozytor, dyrektor zespołu Apartment House. Jest również artystą sztuk wizualnych. Anton Lukoszevieze wykona utwory litewskich kompozytorów: Egidija Medekšaitė, Rytis Mažulis, George Maciunas, Anton Lukoszevieze, Arturas Bumšteinas, Lina Lapelytė.
- Norbert Moslang
- Urodził się w St. Gallen w 1952 roku. Jest artystą wizualnym i muzykiem. Gra, jak sam to określa „cracked everyday-electronics”. Od 1972 do końca 2002 roku tworzył wraz Andy Ghulem Voice Crack. Grał w Poire_z i King Ubu örchestrü. Współpracował z takimi muzykami jak: Borbetomagus, Otomo Yoshihide, Günter Müller, Erikm, Jérôme Noetinger, Lionel Marchetti, Jim O'Rourke, Kevin Drumm, Jason Kahn, Oren Ambarchi, Tomas Korber, Keith Rowe, I-sound, Toshi Nakamura, Maria, Keiichiro Shibuya, Aube, Carlos Zingaro, Christian Weber, Florian Hecker u.o.
- Joachim Nordwall
- Jest jednym z najważniejszych muzyków szwedzkiej sceny muzyki elektronicznej. Od końca lat 80-tych nagrywa wymagające, a mimo to nagradzane kompozycje. Pozostaje pod silnym wpływem minimalizmu lat 60-tych, rytuałów ludowych i starej szkoły acid i techno. Jego solowe prace są często oparte na takich gatunkach muzycznych jak: noise, pulse and rhythm, yet abstract czy minimal. Współpracował i występował z takimi artystami, jak Mats Gustafsson, Mika Vainio, Kevin Drumm, Aaron Dilloway Christine Abdelnour i Leif Elggren. Jest członkiem zespołów The Skull Defekts i Oceans of Silver & Blood. Jest założycielem organizacji iDEAL, której częścią jest wydawnictwo (ponad 150 tytułów), a także fundacja organizująca koncerty i platforma festiwalowa.
- Dror Feiler
- Bilety
- 20 zł
- do kupienia w holu głównym Zamku Ujazdowskiego