01/0901/10/2017
wystawa

Alex Cecchetti

Tamam Shud

W Tamam Shud, kryminalnej powieści artystycznej Alexa Cecchettiego, narrator uświadamia sobie, że jest martwy i postanawia przeprowadzić dochodzenie w sprawie własnej śmierci. Fabuła jest efektem dwuletniego projektu artystycznego, którego głównym elementem jest pokazywana aktualnie wystawa. Powieść ukaże się na początku 2018 roku, zatem odwiedzający wystawę mają okazję zobaczyć artystę przy pracy nad tekstem!

Wystawa ma charakter performatywny w trojakim sensie. Po pierwsze, w kilku pomieszczeniach znajdują się rozmaite obiekty (podłoga do tańca, drzwi, szafki), które podobnie jak muzyczna partytura, powinny być aktywowane przez widzów. Zapraszamy do działania! Drugi poziom stanowią wydarzenia, takie jak koncert synestetyczny czy występ taneczny, odbywające się o różnych porach podczas wystawy. Trzeci aspekt performatywny to para detektywów, która prowadzi dochodzenie. Obserwują oni rozwój wydarzeń i przekazują swoje spostrzeżenia artyście, który użyje ich jako pożywki dla swojej powieści. Podobno detektywi posiadają specjalny klucz do ukrytych miejsc, zawierających tajne informacje na temat wystawy.

 

  • Detektywi:
  • ― Ta robota mnie wykańcza.
  • ― Masz na myśli czekanie na to, co ma się wydarzyć?
  • ― Mam na myśli śledzenie, podchody i składanie w całość fragmentów życia, które nie jest moje.
  • ― Nie ma zbrodni doskonałej, w końcu trafimy na jakąś pomyłkę.
  • ― A jeśli to tylko gra? Widzisz? Jeśli nikt się o tym nie dowie, to tak, jakby sprawa nigdy nie miała miejsca. Zauważ, jak usilnie on próbuje nas przekonać, że nie żyje. W przeciwnym razie skąd wiedzielibyśmy, że żył
  •  
wtorek 11:00—19:00
środa 11:00—19:00
czwartek 11:00—20:00
piątek 11:00—19:00
sobota 11:00—19:00
niedziela 11:00—19:00
Wydarzenie powiązane z:
Tamam Shud
Alex Cecchetti
Instytucja finansowana przez
Projekt dofinansowano ze środków
Partner
Partnerzy medialni