edukacja
Kreatywna szkoła
dla grup zorganizowanych ze szkół podstawowych
-
Miasto – ludzie – sztuka
- Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się, czym jest przestrzeń publiczna oraz czym się różni graffiti od muralu i street artu. Lekcja przybliża różne formy działalności artystycznej obecnej na ulicach miast i pozwoli zrozumieć, jakie były ich początki. Podczas warsztatu młodzież stworzy formy sztuki często spotykane w przestrzeni miejskiej.
-
Sztuka w ruchu
- Jak pokazać ruch w czymś nieruchomym? Czy rzeźba musi być statyczna? Czy miasto może chodzić? Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak artyści radzili sobie z tematem ruchu w różnych dziedzinach sztuki.
-
Papirus a papier (tylko w okresie wiosna–lato)
- Wybierzemy się na wycieczkę po starożytnym Egipcie, zawędrujemy do Japonii i Chin w poszukiwania papieru. Dowiemy się, jak i z czego się go wytwarza, kiedy pojawiły się pierwsze kartki i drukarnie. Jak wcześniej sobie bez nich radzono.
-
Mali kreatorzy mody
- Co to jest kreza, co – krynolina, a co – turniura? Jakie znaczenie ma strój w życiu człowieka? Kiedy projektant zmienia się w artystę? Dzieci poznają tradycyjne stroje, ale i współczesny świat mody. Poznają też wiele ciekawych przykładów inspiracji sztuką w modzie, a następnie zaprojektują wykonają własne stroje.
-
Szalone asamblaże i barwne kolaże
- Mali odkrywcy poznają różne tajemnicze pojęcia ze świata sztuki. Co to jest kolaż i czym się różni od asamblażu? Co to abstrakcja, a co instalacja artystyczna? Podczas zajęć dzieci przekonają się, że sztuka nie mieści się w żadnych ramach, a żeby ją tworzyć, wystarczy wyobraźnia.
-
Autoportret na wesoło
- Podczas warsztatu dzieci poznają pojęcie portretu i autoportretu. Odkrywają też sekrety wielu osób patrzących na nas z obrazów, odgadując znaczenie różnych widocznych na nich przedmiotów. Zajęcia połączone są z zabawą plastyczną, polegającą na tworzeniu wspólnych portretów oraz zwariowanych autoportretów techniką kolażu.
Dziś w U–jazdowskim