Bractwo butelkowe
Zapraszamy na metafizyczną podróż do minionej epoki podczas specjalnego pokazu filmu Bractwo Butelkowe (reżyserskiej wersji filmu Gra w butelkę). Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Leszkiem Sawickim.
Duch komendanta gestapo powraca z krainy umarłych. Hilda postanawia reaktywować tajne bractwo, które przed laty zajmowało się zamykaniem złych duchów w butelkach...
Bractwo butelkowe to refleksyjna podróż do świata, w którym przeszłość i teraźniejszość wzajemnie się przenikają. Melancholijna i nasycona bogatą symboliką opowieść zachęca do prób samodzielnych interpretacji, których podejmiemy się wspólnie z reżyserem filmu, Leszkiem Sawickim. Spotkanie poprowadzi Daniel Hilbrecht.
Autor o filmie:
Metafizyczny dramat Gra w butelkę robiłem długo i miałem z nim masę problemów. Ukończyłem go cudem (Zygmunt Malanowicz zmarł pod koniec realizacji, kilka dni po tym, jak zachorował na covid-19). Nie jest wolny od błędów, ale lubię energię, którą ten obraz generuje. Chociaż na pewno nie u wszystkich, bo film może – a nawet powinien – podzielić widownię. Przyznaję się do inspiracji – zwłaszcza w jednej scenie – kinem Andrzeja Żuławskiego.
Kategoria wiekowa: 16 lat
Produkcja: Leszek Sawicki, Lokalna Wytwórnia Filmowa
Obsada:
Hilda: Ewa Dałkowska
Eryk: Zygmunt Malanowicz (ostatnia filmowa rola)
Młoda Hilda: Iga Górecka
Młody Eryk: Phillippe Tłokiński
Cykor: Marek Kossakowski
Wiktoria: Marta Chodorowska
Samuel: Wojciech Solarz
i inni
Leszek Sawicki
Urodzony w mieście Złotowie, na Krajnie. Mieszka we Francji. Filmowiec, podróżnik, badacz afroamerykańskich kultów opętań. Od wielu lat próbuje tworzyć niezależne kino autorskie.
Daniel Hilbrecht
Urodzony w Wągrowcu, na Pałukach. Mieszka w Warszawie z psicą Gają i koteczką Markiem. Czyta komiksy, robi zdjęcia, ogląda filmy. Trochę pisze, ale mało. W kinie najbardziej interesuje go animacja, ale nie gardzi filmem aktorskim czy dokumentem. Niespełniony nauczyciel. Spełniony kinooperator. Lubi piesze wędrówki, mocne brzmienia i azjatyckie smaki.