03/06/2026
spotkanie

{Na żywo} 

Aurora Lubos
  • 3 czerwca zapraszamy do Pracowni na spotkanie z Aurorą Lubos gdańską performerką, choreografką i niezależną artystką, od ponad 25 lat związaną z trójmiejską i brytyjską sceną artystyczną. Będziemy rozmawiać o wieloletniej praktyce artystycznej Aurory Lubos, pracy z ciałem i ruchem oraz działaniach realizowanych na styku sztuki, doświadczenia społecznego i zaangażowania. 

    • Od 2000 roku Aurora Lubos współpracuje z angielskim Vincent Dance Theatre. Jest autorką spektakli solowych, performansów, instalacji, działań wideo, krótkich animacji oraz audycji wizualno-słownych. W swojej praktyce łączy choreografię, działania performatywne i społeczne zaangażowanie. 
  • Wśród jej najważniejszych realizacji znajdują się Akty  spektakl oparty na historiach osób doświadczających przemocy domowej, Z wody  performans zrealizowany na plaży w Sopocie podczas Dnia Solidarności z Uchodźcami, Witajcie/Welcome  praca odnosząca się do kryzysu migracyjnego z 2015 roku, inspirowana pobytem artystki na granicy słoweńsko-austriackiej oraz historiami osób docierających do Europy przez Morze Śródziemne, a także Lament  spektakl poświęcony Strefie Gazy i doświadczeniu utraty. 
    • Od 2019 roku współtworzy Stowarzyszenie Arbuz działające na rzecz uchodźców oraz osób z utrudnionym dostępem do edukacji i sztuki. Od 2021 roku angażuje się także w pomoc humanitarną na granicy polsko-białoruskiej, współpracując najpierw ze Stowarzyszeniem Homo Faber, a następnie z Grupą Granica. Doświadczenia te stały się punktem wyjścia dla prac Pocztówki znad granicy, Granica oraz Schronienie, poświęconych kryzysowi humanitarnemu na granicy polsko-białoruskiej. 
  • {Na żywo}
    • Co tydzień spotykamy się na żywo z artystkami, artystami, osobami artystycznymi, żeby rozmawiać o sztuce: procesach twórczych, pracach, aktualnych doświadczeniach.  
  • Niektóre osoby pojawią się po raz pierwszy, inne bywały już w Centrum Sztuki Współczesnej. W tym cyklu chcemy skupić uwagę na indywidualnych postawach i praktykach artystycznych.
    • Kolejne spotkania:
      • 03/06  Aurora Lubos
      • 10/06 Marta Deskur
      • 17/06 Tomasz Paszkowicz
      • 24/06 Weronika Zalewska
      • 01/07  Piotr Płucienniczak
      • 08/07 Izabela Chamczyk
      • 15/07 Noviki
  • Wydarzenia {Na żywo} nagrywamy tylko w celach archiwalnych.Trafiają do Mediateki, gdzie zainteresowane osoby mogą obejrzeć je online. Aby uzyskać dostęp do nagrania, prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy: mediateka@u-jazdowski.pl.
    • Zależy nam, by Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski było dla każdego. Abyśmy mogli dostosować wydarzenie do Ciebie i Twoich potrzeb, prosimy, skontaktuj się dostępnosc@u-jazdowski.pl najpóźniej w poniedziałek poprzedzający dane spotkanie.  
  •  
  • Bądźmy w kontakcie! 

  • Chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych spotkaniach z cyklu {Na żywo}? Zostaw swój adres.
Partnerzy medialni: