performans online
Michael Portnoy Wrixling.com
PTV. Performans TV. Odcinek 3
-
Prezentujemy nową formę partycypacyjno-psychicznego-ferworu! Na proces ten składa się jedna porcja sennych majaków, dwie porcje masażu dezorientacyjnego, trzy porcje terapii abstrakcją i szczypta schizoidalnych improwizacji teatralnych. Projekt Wrixling został zaprojektowany, by przeskalować, wykoleić i wyeliminować kategorię niegdyś znaną jako „ja”.
- Zapraszamy każdego z uczestników na prywatną, dwudziestopięciominutową sesję z jednym z sześciu Kierowników Zachowania. Każdy z nich został doskonale wyszkolony w technikach wrixlingu i posiada specjalistyczne umiejętności w zakresie Tarasowego Gender, Transkursywnego Cedzenia Słów i Empatycznej Spluwaczki.
- W trakcie sesji każdy uczestnik będzie miał okazję, by kolektywnie zająć się własną (nie)osobistą historią, żargonowymi rusztowaniami, odziedziczonymi polami i węzłami fetyszy w serii gier językowych o wysokim stopniu trudności i ćwiczeń w gięciu rzeczywistości. Rezultaty? Nie mamy pojęcia! Ale oto, co mówią Wrixlersi:
-
- Hipertempo! Troposferycznie niepokojące! Obscenicznie utopijne!
- Terapia tym się różni od Wrixlingu, czym oglądanie dzieła sztuki od sytuacji, w której sztuka dzwoni na wszystkie numery w twojej komórce i informuje rozmówców, że masz obsesję na punkcie luster w kształcie rybki i obrotowych fartuchów.
- Kiedy życie robi się skomplikowane, my stajemy się skomplikowańsi.
- Relacje Kierowników Zachowania wraz z innymi informacjami znajdziecie na stronie www.wrixling.com
- Wrixling powstał na zamówienie Centrum Sztuki Współczesnej w Wilnie jako część sieci praktyk performatywnych Corpus. Łączy ona takie organizacje jak Bulegoa z/b (Bilbao), CAC (Wilno), KW (Berlin), If I Can’t Dance (Amsterdam), Playground (STUK & M, Leuven) i Tate Modern (Londyn) – www.corpus-network.org. Sieć Corpus powstała dzięki wsparciu finansowemu programu Creative Europe finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
- Wrlixling wsparła również litewska Rada Kultury i Ministerstwo Kultury.
- Performans jest współprodukowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w ramach 3 odcinka PTV. Performance TV.
Dziś w U–jazdowskim