23/04/2020
aukcja online

Aukcja Charytatywna
Ziarno sztuki – ogród nadziei

  • 01. Joanna Alexandrowicz
    • Droga, 2019
    • akryl na płótnie
    • 50 x 40 cm
    • opis na odwrociu
  •
  • 02. Wanda Badowska-Twarowska
    • Pejzaż syntetyczny (4), 2017
    • grafika komputerowa
    • 57,5 x 38 cm
    • 81 x 61 cm (z oprawą)
    • edycja 1/10
    • sygn. ołówkiem l.d.: Wanda Badowska-Twarowska
  •
  • 03. Stanisław Baj
    • Rzeka Bug — wieczór, 2017
    • olej na płótnie
    • 30 x 70 cm
    • sygn. p.d.: S. BAJ, sygn. i opis na odwrociu
    • poświęconych matce oraz pejzaże, dla których inspiracją są mieszkańcy Dołhobród oraz nadbużańskie krajobrazy.
  •
  • 04. Katarzyna Banaś
    • Zielona wyspa, 2015
    • olej na płótnie
    • 60 x 60 cm
    • sygn. l.d.: K.BANAŚ'15
  •
  • 05. Karol Bąk
    • SPE, 2020
    • olej na desce
    • 30 x 40 cm
    • 40 x 50 cm (z oprawą)
    • sygn. p.d.: Bąk, opis i pieczątka autorska na odwrociu
  •
  • 06. Katarzyna Betlińska
    • Igraszki z wiatrem (4), 2019
    • linoryt na autorskim papierze czerpanym
    • 31 x 25 cm (format matrycy), 42,5 x 30 cm (format papieru)
    • 53 x 43 (z oprawą)
    • edycja 8/20
    • opis ołówkiem l.d., sygn. ołówkiem p.d.: K. Betlińska 2019
  •
  • 07. Tadeusz Czarnecki
    • Wiosna, 2011
    • ekolina na papierze Fabriano
    • 30 x 40 cm
    • 43 x 53 cm (z oprawą)
    • sygn. p.d.: TCzarnecki 2011, pieczątka autorska na odwrociu
  •
  • 08. Paweł Dąbrowski
    • Tygrys, 2017
    • olej na płótnie
    • 70 x 111 cm
    • sygn. wewnątrz kompozycji: PD 2017
  •
  • 09. Jan Dobkowski
    • Bez tytułu, 1993
    • pastel na kolorowym papierze
    • 50 x 70 cm
    • 53 x 73 cm (z oprawą)
    • sygn. i data p.d.: Jan Dobkowski 1993
  •
  • 10. Iwona Dombek-Rybczyńska
    • Ubi Sunt, 2019
    • olej na płótnie
    • 100 x 100 cm
    • opis na odwrociu
  •
  • 11. Jan Dubrowin
    • Rudowłosa, 2018
    • olej na płótnie
    • 40 x 30 cm
    • sygn. p.d.: Jan Dubrowin
  •
  • 12. Mariusz Dydo
    • Air Moose model Snake, 2020
    • ceramika szkliwiona
    • 21 x 16 x 17 cm
    • od spodu logo autora i opis numeryczny: 59/2020
  •
  • 13. Izabela Gałązka
    • Przed burzą, 2020
    • akryl na płótnie
    • 35 x 65 cm
    • sygn. na odwrociu: Izabela Gałązka 2020
  •
  • 14. Jakub Godziszewski
    • Przed grotą króla gór, 2017
    • olej na płótnie
    • 80 x 70 cm
    • sygn. p.d.: J. Godziszewski ’17, opis i pieczątka autorska na odwrociu
  •
  • 15. Ryszard Grzyb
    • Żółw, 1993/2003
    • serigrafia
    • 30 x 40 cm
    • 31 x 41 cm (z oprawą)
    • sygn., opis i data p.d.: Ryszard Grzyb serigrafia egzemplarz autorski 1993/2003
  •
  • 16. Agnieszka Gzyl
    • Do not walk in the woods, 2017
    • silikon budowlany na płótnie
    • 80 x 100 cm
    • nalepka autorska na odwrociu
    • dołączony certyfikat autentyczności
    • zgodnie z zaleceniem autorki, praca ma charakter terapeutyczny, szczególnie przy jej dotykaniu
  •
  • 17. Konrad Hamada
    • Zamek Ujazdowski w marcu, 2020
    • olej na płótnie, matowy weniks
    • 50 x 70 cm
    • sygnatura p.d.: Konrad Hamada 2020
  •
  • 18. Leszek Harasimowicz
    • Cytryny, 2003
    • olej na płótnie
    • 52 x 55 cm
    • 60 x 63 cm (z oprawą)
    • sygn. i data wewnątrz kompozycji: L. HARASIMOWICZ 03
  •
  • 19. Majid Jammoul
    • Dwa brzegi, 1992
    • brąz, granit
    • 50 x 30 x10 cm
    • sygn. na spodzie postumentu: Majid Jammoul
  •
  • 20. Łukasz Jankiewicz
    • Krajobraz tropikalny, 2019
    • olej na płótnie
    • 80 x 100 cm
    • opis na odwrociu
  •
  • 21. Jerzy Jasiński
    • Za opłotkami, 2009
    • akryl, olej na płótnie
    • 80 x 90 cm
    • 82,5 x 92,5 cm (z oprawą)
    • sygn. i data p.d.: J. Jasiński 2009, opis na odwrociu
  •
  • 22. Krzysztof Jegliński
    • Anarchiści, 2015–2019
    • akryl, olej, putrido na płótnie
    • 90 x 75 cm
  •
  • 23. Michał Jędrczak
    • Pastuszek, 2019
    • tempera, kredka olejna na papierze
    • 70 x 50 cm
    • 80 x 60 cm (z oprawą)
    • ołówkiem: opis l.d.: Pastuszek, sygn. p.d.: MJędrczak 2019 z pieczątką autorską
    • dołączony opis z pieczątką autorską na odwrociu
  •
  • 24. Jolanta Johnsson
    • Z serii Human7
    • technika własna na papierze
    • 70 x 50 cm
    • 81 x 61 cm (z oprawą)
    • ołówkiem: opis l.d.: Human 7, sygn. p.d.: Jolanta Johnsson
  •
  • 25. Andrzej Kalina
    • W moim ogrodzie z cyklu Mój pejzaż, 2018
    • gipsografia
    • 58,5 x 41 cm
    • 73 x 53 cm (z oprawą)
    • unikat
    • sygn. i opis na odwrociu
  •
  • 26. Krzysztof Kargol
    • Studium pleców, 2019
    • olej na płótnie
    • 50 x 40 cm
    • 72 x 62 cm (z oprawą)
    • sygn. p.d.: KARGOL 19, opis i pieczęć autorska na odwrociu
  •
  • 27. Magdalena Karwowska
    • Miasto, 2020
    • akryl na płótnie
    • 50 x 40 cm
    • opis na odwrociu
  •
  • 28. Anna Kłos
    • Journey, 2019
    • kolaż na tekturze
    • 24 x 17,9 cm
    • 21,7 x 27,1 cm (z oprawą)
    • sygn. p.d.: a. k. ’19
  •
  • 29. Marta Konieczny
    • Zimowe trawy, 2017
    • olej na płótnie
    • 50 x 40 cm
    • sygn. p.d.: M.KONIECZNY, opis na odwrociu
  •
  • 30. Dominika Korzeniowska
    • Pij mleko, 2012
    • druk cyfrowy, akryl na płótnie
    • 2x (30 x 30 cm), dyptyk
    • lewa część dyptypu: sygn. i opis na prawym boku: Dominika Korzeniowska/ Pij mleko,
    • prawa część dyptyku: sygn. na lewym boku: Dominika Korzeniowska/ Pij mleko
  •
  • 31. Piotr C. Kowalski
    • Piła podobna do tej, którą 26.11.2017 roku wysłałem Ministrowi Środowiska, 2019
    • rdza i wlepki na płótnie
    • 40 x 60 cm
    • obraz dwustronny
    • szczegółowy opis i pieczątka autorska na odwrociu
  •
  • 32. Stanisław Krzyształowski (1903–1990)
    • Zachód słońca II, 1976
    • olej na płótnie
    • 80 x 100 cm
    • 83 x 102 cm (z oprawą)
    • sygn. i data wewnątrz kompozycji: S. Krzyształowski 976
    • oryginalna metryka na odwrociu
  •
  • 33. Janusz Kulikowski
    • Miś, 2015
    • olej na płótnie
    • 60 x 80 cm
    • sygn. p.d.: Janusz Kulikowski 15
  •
  • 34. Bożena Kuzio-Bilska
    • Droga, 2019
    • technika własna
    • 100 x 100 cm
    • sygn. p.d.: BKUZIO
  •
  • 35. Henryk Laskowski
    • Brama (Błękit paryski) z cyklu Montmartre, 2017
    • akryl na płótnie
    • 38 x 46 cm
    • opis na odwrociu
  •
  • 36. Daniel de Latour
    • ilustracja do książki Justyny Bednarek Banda Czarnej Frotté, 2019
    • tusz na papierze
    • 29,7 x 42 cm
    • 41 x 51 cm (z oprawą)
    • sygn. ołówkiem l.d.: Daniel de Latour
  •
  • 37. Daniel de Latour
    • ilustracja do książki Justyny Bednarek Banda Czarnej Frotté, rozdział ósmy, 2019
    • tusz na papierze
    • 29,7 x 42 cm
    • 41 x 51 cm (z oprawą)
    • sygn. ołówkiem wewnątrz kompozycji: Daniel de Latour
  •
  • 38. Daniel de Latour
    • ilustracja do książki Justyny Bednarek Banda Czarnej Frotté, 2020
    • tusz na papierze
    • 29,7 x 21 cm
    • 41 x 31 cm (z oprawą)
    • sygn. ołówkiem p.d.: Daniel de Latour
  •
  • 39. Anna Lewińska
    • Wierzba w Żeleźnikowej, 2017
    • olej na płótnie
    • 54 x 65 cm
    • 55 x 66 cm (z oprawą)
    • sygn. l.d.: Anna Lewińska, opis i pieczątki autorskie na odwrociu
  •
  • 40. Jacek Lipowczan
    • Och te kariery... — a miało być jak w raju, 2017
    • olej na desce
    • 65 x 50 cm
    • 83,4 x 68,3 cm (z oprawą)
    • sygn. i data wewnątrz kompozycji: Jali 05-06/17 No 131, sygn. i opis na odwrociu
  •
  • 41. Krzysztof Łozowski
    • Zalotnicy, 2018
    • akryl na grubej desce
    • 55 x 24 x 3,5 cm
    • sygn. l.d.: K. Łozowski 2018, opis na odwrociu
  •
  • 42. Agnieszka Łukaszewska
    • Prakseda, 2020
    • pastel olejny na papierze
    • 70 x 50 cm
    • 71 x 51 cm (z oprawą)
    • sygn. l.b.: Agnieszka Łukaszewska 2020, opis na odwrociu
  •
  • 43. Agnieszka Łukaszewska
    • Stanisław, 2020
    • pastel olejny na papierze
    • 70 x 50 cm
    • 71 x 51 cm (z oprawą)
  •
  • 44. Mikołaj Malesza
    • Za oknem, 2019
    • akryl na płótnie
    • 38 x 46 cm
    • sygn. p.d. wewnątrz kompozycji: M19, opis na odwrociu
  •
  • 45. Daria Malicka
    • Smart Boredom, 2015
    • kolaż na papierze
    • 28 x 22 cm
    • 42 x 36 cm (z oprawą)
  •
  • 46. Franciszek Maśluszczak
    • Dziewczyna, 2019
    • akwarela na papierze
    • 26,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
    • 45 x 35 cm (z oprawą)
    • opis l.g.: Dziewczyna, data i sygn. l.d.: 2019 Franciszek Maśluszczak
  •
  • 47. Jola Michalak
    • Happy driver, 2014
    • akryl na płótnie
    • 45 x 55 cm
    • sygn. i opis na odwrociu: Jola Michalak Jolander „Jupii”
  •
  • 48. Eugeniusz Minciel
    • Bez tytułu, 2008
    • pastel, monotypia na papierze
    • 48 x 72 cm (w świetle oprawy)
    • 73 x 95 cm (z oprawą)
    • sygn. p.g.: MINCIEL 2007-8
  •
  • 49. Jan Młodożeniec (1929–2000)
    • Legenda, 1993
    • offset na papierze
    • 99 x 69,5 cm
    • plakat teatralny do sztuki Stanisława Wyspiańskiego dla Teatru Studio w Warszawie
  •
  • 50. Beata Murawska
    • Słoneczne tulipany, 2019
    • olej na płótnie
    • 30 x 30 cm
    • sygn. p.d.: B.M., opis na odwrociu
  •
  • 51. Marcin Niewęgłowski
    • Portret fantastyczny II, 2018
    • olej na płycie pilśniowej
    • 85 x 75 cm
    • 94 x 84 cm (z oprawą)
    • opis na odwrociu
  •
  • 52. Dorota Optułowicz McQuaid
    • Dotyk bieli, 2019
    • serigrafia
    • 70 x 100 cm
    • 78 x 107,5 cm (z oprawą)
    • Épreuve d'artiste E/A I
    • ołówkiem: opis l.d.: Dotyk bieli, s.d.: E/A I serigrafia, sygn. p.d.: Optułowicz McQuaid ’19
  •
  • 53. Krzysztof Pająk
    • Warszawa 2020, 2018
    • inkografia na papierze Canon OCE professional extra matt 180g
    • 42 x 48 cm
    • 57 cm x 77 cm (z oprawą)
    • edycja kolekcjonerska 2/4
    • sygn. na zadruku p.d.: 2/4 PK
    • ołówkiem, pod kompozycją: sygn. l.d.: Krzysztof Pająk, opis s.d., geneza pracy p.d.: Replika obrazu z konkursu „Warszawa wraca na płótna mistrzów” z 2000 r.
  •
  • 54. Jan Pamuła
    • Pole dyskretnych zmian barwnych — 2018/2b, 2018
    • grafika cyfrowa na papierze
    • 70 x 70 cm (druk), 80 x 80 cm (papier)
    • 83 x 83 cm (z oprawą)
    • opis i sygn. ołówkiem pod kompozycją
  •
  • 55. Jan Pamuła
    • Pole dyskretnych zmian barwnych — 2019/15, 2019
    • grafika cyfrowa na papierze
    • 83 x 83 cm (z oprawą)
  •
  • 56. Jerzy Panek (1918–2001)
    • Autoportret, 2000
    • pastel na papierze
    • 30 x 21 cm
    • 69 x 53 cm (z oprawą)
  •
  • 57. Antoni Janusz Pastwa
    • Bez tytułu, 1992
    • rysunek ołówkiem na papierze
    • 61,5 x 40 cm
    • 80 x 60 cm (z oprawą)
    • sygn. s.d.: Pastwa 92
  •
  • 58. Jan Kanty Pawluśkiewicz
    • Wojna i Spokój, 2018
    • grafika żel-art
    • 40 x 54 cm (w świetle oprawy)
    • 59 x 73 cm (z oprawą)
    • w obszarze grafiki: opis l.d.: WOJNA i SPOKÓJ EGZ. AUTORSKI, sygn. i data p.d.: Jan Kanty Pawluśkiewicz 2018
  •
  • 59. Anne Plaisance
    • Młodożeniec Blues, 2018
    • akryl na płótnie, biały atrament
    • 11 x 11 cm i 5 cm x 5,5 cm
    • 31 x 39 cm (z oprawą)
    • opis i sygn. na odwrociu
  •
  • 60. Olga Prokop-Miśniakiewicz
    • Koszula z cyklu Trzepak Polski, 2018
    • olej na płótnie
    • 100 x 80 cm
    • opis na odwrociu
  •
  • 61. Hanna Rozpara
    • TB 01, 2020
    • akryl na płótnie
    • 40 x 40 cm
    • sygn. i opis na odwrociu
  •
  • 62. Małgorzata Rusiecka
    • Danse Macabre, 2019/2020
    • 80 x 100 cm
    • akryl na płótnie
    • sygn. p.d.: Rusiecka (relief), sygn., opis i pieczątka autorska na odwrociu
  •
  •
  • 63. Joanna Rusinek
    • Wiosna, 2018
    • wydruk cyfrowy na papierze fakturowanym
    • 29,7 x 21 cm
    • 40,5 x 30,5 cm (z oprawą)
    • praca wykorzystana jako okładka do Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej (marzec 2018)
  •
  • 64. Marek Rużyk
    • Księżyc w żaglach, 2019
    • olej na płótnie
    • 60 x 40 cm
    • 63,5 x 43,5 cm (z oprawą)
    • sygn. l.d.: Rużyk 2019, opis na odwrociu
  •
  • 65. Kamil Sipowicz
    • Messalina, ok. 2000
    • odlew metalowy
    • 28 x 16 x 8 cm
  •
  • 66. Grzegorz Skrzypek
    • Pozujący koniostworek, 2004
    • olej na płótnie
    • 38 x 46 cm
    • 57 x 49 cm (z oprawą)
    • sygn. wewnątrz kompozycji: SKRZYPEK 2004, opis na odwrociu
  •
  • 67. Marek Sobczak
    • Z cyklu Egipt, Błękitne wzgórza (wersja mała), 2020
    • akryl na tekturze
    • 17 x 23 cm
    • 31 x 37 cm (z oprawą)
    • opis na odwrociu
  •
  • 68. Anna Stawowczyk
    • W poszukiwaniu energii, 2017
    • olej na płótnie
    • 81 x 100 cm
    • sygn. p.d.: A. Stawowczyk 2017, opis na odwrociu
  •
  • 69. Rafał Strent
    • Stary polder reński, 1975
    • akwaforta, akwatinta barwna na papierze
    • 63,5 x 49,5 cm (format matrycy), 73,5 x 56,5 cm (format papieru)
    • 81 x 61 cm (z oprawą)
    • odbitka unikatowa
    • opis l.d.: STARY POLDER REŃSKI akwaforta i akwatinta, s.d.: odbitka unikatowa, p.d.: RAFAŁ STRENT 1975 RAFAŁ STRENT IMP.
  •
  • 70. Joanna Szumska
    • Trattoria, 2018
    • technika mieszana
    • 100 x 130 cm
    • sygn. s.d.: Joanna Szumska
  •
  • 71. Jan Tarasin (1926–2009)
    • Bez tytułu, koniec lat dziewięćdziesiątych XX w.
    • serigrafia na papierze
    • 38 x 27 cm
    • 71 x 51 cm (z oprawą)
    • odbitka nienumerowana
    • sygn. p.d.: Jan Tarasin
  •
  • 72. Stanisław Tomalak
    • Fragment 528 z cyklu Niebo i ziemia, 2019/2020
    • akryl, technika własna na płótnie
    • 50 x 60 cm
    • sygn. l.d.: S. J. A. Tomalak, sygn., opis i data na odwrociu
  •
  • 73. Anna Wątróbska-Wdowiarska
    • Maria Skłodowska-Curie, 1998
    • brąz lany
    • 20 x 27 cm, na postumencie
    • sygn. na rewersie: ABW
    • egzemplarz nr 2 rzeźby, która zajęła I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie — w Hołdzie i Warszawską ASP z okazji 100. rocznicy odkrycia radu (medal bity, 1996)
  •
  • 74. Joanna Wiszniewska-Domańska
    • Pejzaż z czerwonym jabłkiem, 2019
    • grafika, technika własna
    • 24 x 35 cm
    • 40 x 50 cm (z oprawą)
    • edycja 3/50
    • opis l.d., sygn. i data p.d.: J. Wiszniewska-Domańska 2019 r.
  •
  • 75. Joanna Wiszniewska-Domańska
    • Przed spotkaniem, 2019
    • grafika, technika własna
    • 27 x 37 cm
    • 40 x 50 cm (z oprawą)
    • edycja 12/50
  •
  • 76. Joanna Wiszniewska-Domańska
    • Sen o wyjściu z labiryntu, 2019
    • grafika, technika własna
    • 28 x 38 cm
    • 40 x 50 cm (z oprawą)
    • edycja 12/50
  •
  • 77. Sandra Witkowska
    • obraz z cyklu Pomiędzy, ok. 2012
    • 80 x 80 cm
    • 81 x 81 cm (z oprawą)
    • opis na odwrociu
  •
  • 78. Mariusz Woszczyński
    • Pejzaż południowy, 2019
    • akryl na płótnie
    • 81 x 65 cm
    • opis na odwrociu
  •
  • 79. Dominik Woźniak
    • bez tytułu, 2019
    • 42 x 34 cm
    • sygn. l.d.: „D.W. 2019/13. VII“
  •
  • 80. Monika Wójtowicz
    • Na bazie pióra, 2018
    • olej na płótnie
    • 70 x 100 cm
    • sygnet autorski wewnątrz kompozycji
    • sygn., opis literacki i sygnet autorski na odwrociu
  •
  • 81. Franek Xawery
    • Scena uwielbienia rodzajowego, 2018
    • olej na płótnie
    • 50 x 50 cm
    • sygn. wzdłuż p.d. krawędzi: Franek Xawery
    • opis literacki na odwrociu
  •
  • 82. Artur Zienko
    • Zapraszamy — tylko bez agresji, 2019
    • olej na płótnie
    • 90 x 120 cm
    • 94 x 123,5 cm (z oprawą)
    • sygn. l.d. wewnątrz kompozycji: ZIENKO, sygn. na odwrociu: ARTUR ZIENKO
  •
  • 83. Andrzej Żurek
    • Światy równoległe z cyklu Przestrzenie, 2014
    • technika własna
    • 80 x 80 cm
    • sygn. i opis na odwrociu