08/03/2023
pokaz filmu i dyskusja
Spotkanie psychologiczne w U–jazdowskim
Pokaz filmu Chora na siebie oraz dyskusja z psycholożką i psychoterapeutką Martą Cieślą
-
Zapraszamy na specjalny pokaz filmu Chora na siebie połączony ze spotkaniem z psycholożką i psychoterapeutką Martą Cieślą w środę 08/03/2023 o 19:00.
- Fabularny debiut norweskiego reżysera Kristoffera Borgli okazał się jedną z największych rewelacji ostatniego festiwalu filmowego w Cannes. Ta przezabawna tragikomedia to do bólu prawdziwa opowieść o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by zostać dostrzeżonym.
- Na pierwszy rzut oka Signe i Thomas wydają się być parą idealną. Pozory jednak mylą, bo ich relacja, zamiast wzajemnego wsparcia, oparta jest w dużej mierze na niezdrowej rywalizacji, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, które z nich ma większe ego. Kiedy Thomas odnosi zawodowy sukces, równowaga w związku zostaje zachwiana. Signe nie może pogodzić się z faktem, że światła reflektorów skupione są teraz wyłącznie na jej partnerze. By odzyskać upragnioną uwagę otoczenia posunie się więc niebezpiecznie daleko…
- W dostrzeżeniu oraz zrozumieniu psychologicznych mechanizmów i procesów wpływających na zachowania bohaterów, a także kierujące nimi motywacje, pomoże nam Marta Cieśla, na rozmowę z którą zapraszamy bezpośrednio po seansie.
- Marta Cieśla jest psychologiem, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Wspiera dzieci, nastolatki i młodych dorosłych w radzeniu sobie z lękiem, depresją, zaburzeniami odżywiania, a także w minimalizowaniu wyzwań związanych z ADHD czy spektrum autyzmu. Równocześnie pomaga rodzicom w rozwoju kompetencji wychowawczych i towarzyszy im w zmianach w procesie psychoterapii. W swojej pracy ceni metody o udowodnionej skuteczności, budowanie więzi i wiarę w nieograniczony potencjał człowieka. Pracuje pod stałą superwizją. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także podyplomową Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie pod kierownictwem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Dziś w U–jazdowskim