12/12/2024
wykład performatywny
Fotosynteza
Kuba Bąkowski oraz goście i gościnie
-
Dr inż. Anna Ostaszewska-Liżewska
- adiunkt w Instytucie Metrologii i Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w mechatronice, technologiach multimedialnych oraz projektowaniu urządzeń wykorzystywanych w działaniach artystycznych. Prowadzi badania nad modelowaniem zjawisk fizycznych za pomocą metody elementów skończonych w celu optymalizacji sensorów oraz nad interfejsami człowiek-maszyna, wykorzystując eyetracking i sztuczną inteligencję. Jej interdyscyplinarne podejście łączy wiedzę z zakresu techniki, nauki i sztuki, co owocuje innowacyjnymi projektami na styku tych dziedzin.
-
Dr inż. Jan Klimaszewski
- jest adiunktem w Instytucie Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Jego główne zainteresowania naukowe obejmują robotykę, maszyny kroczące, sterowanie mechanizmami wieloczłonowymi, roboty kooperacyjne, sensory taktylne, interfejsy człowiek-maszyna oraz systemy wizyjne w robotyce. W szczególności zajmuje się kalibracją kamer wizyjnych, dopasowaniem obrazów wizyjnych i termowizyjnych oraz widzeniem maszynowym w robotyce.
-
Róża Tomikowska
- specjalistka i praktyk w obszarze reaktorów chemicznych, analizy termicznej oraz chromatografii, który łączy z realizacją wystaw, prowadzeniem Przestrzeni dla Sztuki Zero3 i Fundacji Zero (sztuka współczesna, miejsce rozmów), kuratorstwem. Organizatorka Konferencji, seminariów, warsztatów. Absolwentka UE w Poznaniu, The London College University of Kensington, studiów podyplomowych z zakresu m.in. mediacji, historii i rynku sztuki (ASP Wrocław, Instytut Sztuki PAN Warszawa, Collegium Civitas Warszawa).
-
Rafał Tomikowski
- specjalizacja: design, aparatura badawcza, inicjator Przestrzeni dla Sztuki Zero3 oraz Fundacji Zero3, zajmuje się także realizacją wystaw, kuratorstwem. Zaangażowany w organizację konferencji, seminariów, warsztatów. Absolwent UE w Poznaniu, studiów podyplomowych z zakresu m.in. mediacji, historii i rynku sztuki (ASP Wrocław, Instytut Historii Sztuki PAN Warszawa, Collegium Civitas Warszawa, Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego) oraz tworzyw sztucznych na Politechnice Poznańskiej.
-
-
dr inż. Maciej Przybylski
-
jest adiunktem w Instytucie Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Jest autorem wielu nowych algorytmów planowania ruchu i akcji robotów, z sukcesami prezentowanymi na łamach czasopism i na konferencjach o międzynarodowych. Tworzy systemy autonomicznej nawigacji i sterowania na potrzeby polskich przedsiębiorstw. W latach 2022-2023 odbył roczny staż podoktorski na Uniwersytecie Michigan, Ann Arbor, USA, ufundowany przez fundację Dekabana, gdzie rozpoczął prace nad samonadzorowanym uczeniem się robotów sterowanym wewnętrzną motywacją. Obecnie pracuje nad metodami szybkiego uczenia się robotów niewymagającymi dużych zbiorów danych.
-